Zgłoszenia komitetów

PKW udostępniła elektroniczną aplikację do wypełnienia dokumentów zgłoszenia komitetu wyborczego. Ma ona ułatwić poprawne przygotowanie formularzy wyborczych.

Program służy do tworzenia na komputerze formularza związanego z zawiadomieniem o utworzeniu komitetu wyborców lub organizacji społecznej. Wypełniony druk będzie trzeba dostarczyć do właściwego terytorialnie komisarza wyborczego.

Jak wyjaśnia Państwowa Komisja Wyborcza, aplikacja nie przechowuje danych wprowadzonych w formularzach, co oznacza że wypełnienie elektronicznego druku powinno zakończyć się przygotowaniem wydruku inaczej dane wprowadzone zostaną utracone.

Innym rozwiązaniem jest też zapisanie formularza w postaci pliku tekstowego. Niezbędne jest jednak posiadanie edytora tekstu obsługującego forma RTF (MS Word, OpenOffice itp.).

Wypełniania formularza polega na uzupełnieniu rubryk wskazanych przez PKW. Chodzi m.in. o dane komitetu wyborczego, informacje o pełnomocniku i pełnomocniku finansowym, zasięg działania komitetu oraz listę członków komitetu (min. 5 w przypadku KWW).

Elektroniczny formularz już teraz można przejrzeć bez konieczności wypełniania wszystkich danych.

Zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego jest pierwszym etapem w procedurze wyborczej. Dopiero po otrzymaniu potwierdzenia utworzenia komitetu wyborczego można zbierać środki, prowadzić kampanię wyborczą oraz zgłaszać listy kandydatów w wyborach.

Przyjmowanie zawiadomień o utworzeniu komitetu musi zakończyć się na 50 dni przed wyborami, a więc 2 października.

Program do wypełnienia dokumentów zgłoszenia komitetu

metryczka


Wytworzył: Teresa Radzięda (22 września 2010)
Opublikował: Artur Koliński (22 września 2010, 09:13:41)

Ostatnia zmiana: brak zmian
Liczba odsłon: 1898